پرسش‌های متداول

بوت کمپ دوره‌های فشرده‌ی پروژه‌محوره که با تکیه بر دو اصل سرعت و یادگیری پر فشار، مهارت‌های مورد نیاز بازار کار رو به بوت‌کمپرها آموزش میده.

مفهوم بوت‌کمپ مفهوم نسبتا جدیدیه و کمتر از 15 ساله که تو دنیا بوت‌کمپ راه‌اندازی شده ولی به خاطر نتایج خوب و اثربخشش و استقبال کارفرماها و صنایع از خروجی‌های بوت‌کمپ، خیلی سریع تو دنیا پخش شد. مپصا هم اولین شرکت برگزار کننده بوت‌کمپ برنامه‌نویسیه.

هر کسی میتونه تو آزمون ورودی بوت‌کمپ، شرکت کنه ولی برای ورود به بوت کمپ یه حداقلهای فنی لازمه.

بله، اگر بحث تعهد استخدام مطرح باشه شرط سنی مطرحه و بهتره ادمها قبل 30 سالگی وارد حوزه برنامه‌نویسی شده باشن.

بوت‌کمپ به صورت نیمه خصوصی و با میانگین 15 نفر برگزار میشه.

بله، در پایان دوره مپصا بوت‌کمپرها رو برای کار به شرکت‌های فعال در صنعت IT معرفی می‌کنه.

تا الان بیشتر از 70 درصد فارغ‌التحصیلان بوت‌کمپ مشغول به کار شدند.

هر دو پروژه‌محور هستند، دوره‌های آموزشی شامل یک کلاس آموزشیه که ساعت محدود داره. اما بوت‌کمپ به لحاظ ساعات آموزشی و میزان انجام پروژه، تقریبا 3 الی 4 برابر ساعت آموزش دوره‌ها رو داره.

در برخی موارد هم دوره ها پیش نیاز ورود به بوت کمپ است.

بوت کمپ مجموعه پکیج ورود به بازار کار رو شامل میشه که متشکل از انجام پروژه، کار تیمی، آشنایی با مهارتهای مدیریت پروژه مثل اسکرام، کارگاه‌های رزومه‌نویسی و چند جلسه شبه مصاحبه با مدیران و کارشناسان فنی شرکت‌ها (برای آگاهی از نقاط قوت و ضعف و رفع اونها) است. به اضافه اینکه بوت‌کمپ‌ها بحث تضمین استخدام رو هم داره.

بوت‌کمپ در واقع یک محیط کارآموزی واقعیه که میتونید به عنوان سابقه کار در رزومه قید کنید.

فقط بوت‌کمپ چون یک پکیج کامل خدماته، تعهد استخدام داره، دوره میتونه حضوری و آنلاین باشه، اما بوت‌کمپ‌ها فقط حضوریه.

البته که بدون بوت‌کمپ اومدن هم میشه برنامه نویس شد، اما ممکنه مسیره طولانی تر باشه، ینی این مسیر رو شما با روشهای مختلف ممکنه تو یه بازه یکساله یاد بگیرید، البته خیلی از بوت کمپرهای ما معمولا خیلی وقتها خودشون این مسیر و قبلش سعی کردن برن و رسیدن به جایی که به اندازه زمانی که گذاشتن نتیجه نگرفتن و مسیر بوت کمپ رو انتخاب کردن.

بوت کمپ یه مسیر فشرده ست. که تو زمان کوتاهتر بر اساس یک مدل آموزشی اثربخش، شما مهارتهای ورود به بازار کار رو یاد میگیرید و خیلی سریعتر وارد بازار کار میشید.

در حال حاضر برای

•  Java-Spring
•  React.js
•  Node.js
•  Database Administration
•  ASP .NET Core MVC
•  Python-Django
•  Machine Learning
•  Golang

بوت کمپ برگزار می‌کنیم.

هر بوت کمپ به صورت فشرده حدود 2 الی 3 ماه طول میکشه.

معمولا بسته به سطح فنی افراد و میزان حضور در مصاحبه ها از فردای بوت کمپ تا یک ماه بعد از اتمام بوت‌کمپ، بوت‌کمپرها مشغول به کار میشن.

البته خوبه این رو هم بدونین که تعداد قابل توجهی از افراد حتی قبل از اتمام بوت‌کمپ استخدام میشن!

هم از طریق آگهی‌های کارآموزی در وبسایت‌های کاریابی و هم میتونید برای ما رزومه بفرستید و یا فرم مشاوره داخل سایت رو پر کنید که همکاران‌مون باهاتون تماس بگیرند و اگر سوالی هم داشتید میتونید با شماره 09032077754 از طریق واتساپ در ساعات اداری در ارتباط باشید.

هدف بوت‌کمپ اینه که شما رو برای ورود به بازار کار آماده کنیم و شاغل شدن شما نتیجه این راهه و فرقی نمیکنه که حتما ملزم باشید تو شرکت‌های معرفی شده از سوی مپصا مشغول به کار بشید؛ می‌تونید خودتون هم دنبال کار بگردید.

شرکت‌های مطرح فناوری ایران؛ از جمله: دیجی کالا، داتین، توسن، گام الکترونیک، فناپ، اسنپ، تپسی، بلو بانک، دیجی‌پی، رایا نوید سامانه، چارگون، بهسا، کافه بازار، همراه اول، داتکس، فراز پردازان، تکنوتری، داتکس، یارا و ده ها شرکت معتبر دیگه.

آزمون‌‌های ورودی بیشتر برای اینه که کسانی که تو بازه کوتاه میتونن به نتیجه مشخص برسن، وارد بوت‌کمپ بشن، بخاطر همین اگر در حین بوت‌کمپ همراه ما باشید و پا به پای مدل آموزشی پیش برید، حتما کار پیدا خواهید کرد.
منتهی اگر در طول دوره تلاش و پشتکار نداشته باشین، طبیعتا استخدام نمیشین و هزینه دوره باید توسط خودتون پرداخت بشه.

اما ممکنه شما به هر دلیلی قصد شاغل شدن نداشته باشین، مثلا قصد مهاجرت دارین، در این صورت امکان بورسیه براتون وجود نداره و  تا پایان بوت‌کمپ برای پرداخت هزینه‌اش فرصت دارید.